Skip to main content

Başvuru yapan herkese çok teşekkür ederiz.

Başvurular değerlendirildi. Maratonda bizimle birlikte olacak isimler;

Hümeyra ÇAKIR
Feyza Nur KURAN
Gülnihal Uluçay
Lara Arı
Maide Özer
Şevval Ece Şencan
nurbanu yılmaz
Güneş Acat
Elara Esmer
Selda Palacı
Ekin Satılmış

Merhaba! Yepyeni bir serüvenle karşındayız! Belki hatırlarsın; 2021 yılında Levi’s mağazalarına ileri dönüşüm kutuları yerleştirmiştik. İnsanlardan kullanmadıkları atık jean’leri bu kutuya atmalarını istemiştik. Çağrımıza kulak veren onlarca kişi kullanmaktan sıkıldığı, eskimiş ya da yıpranmış yüzlerce jean’ini kutulara atmış. Şimdi de bize bu atık kumaşları değerlendirmek kaldı tabii. Düşündük taşındık bu ileri dönüşüm serüvenine seni de davet edelim dedik. Lafı fazla uzatmadan aşağıda Atma Dönüştür İleri Dönüşüm Tasarım Maratonu hakkında birkaç bilgiyi seninle paylaşalım.

Atma Dönüştür, katılımcıların belirlenen konsepte uygun şekilde atık jean kumaşlarını kullanarak yeni ürün fikirleri geliştirdiği iki günlük bir ileri dönüşüm maratonudur.

Bu heyecanlı maratonda katılımcılar uzman mentor ve Onaranlar Kulübü eğitmenlerinin yönlendirmeleriyle çeşitli tekstil üretim araç ve gereçlerini kullanarak tasarım ve üretim çözümleri geliştirecek. Jüri değerlendirmesi sonrasında seçilen ürünler, Levi’s’ın üretim desteğiyle ile birlikte seri üretime alınacak ve Levi’s mağazalarında ziyaretçilerle buluşacak.

Bu maratonda birbirinden farklı birçok atık jean kumaşlarıyla yeni ürünler yaratmayı hedefliyoruz. Artık kullanmaktan sıkıldığımız, yıpranmış ya da eskimiş kıyafetlerimize ikinci bir şans versek onları nelere dönüştürebiliriz? Günlük hayat pratiklerimizi kolaylaştıran tekstil ürünlerini bir düşünelim… Bir çanta, bir düzenleyici, belki bir cüzdan…

Bu arada bu dolu dolu iki günde çıkacak ilham veren ürünlerin azami ihtiyaçlarla nasıl üretilebileceğini dijital bir kılavuzla açık kaynak dağıtalım diyoruz, ne dersin?

Maraton 24 ve 25 Aralık günlerinde, Levi’s’ın Nişantaşı’ndaki etkinlik alanında gerçekleşecek. Moda/Teksil bölümü ya da ürün tasarımı öğrencisiysen, bu alanda daha önce çalışmış, tekstil üretim araçlarına hakim ve tekstil ile ürün geliştirme konusunda deneyimliysen seni bu maratonda görmek isteriz! Başvurular 17 Aralık’a kadar sürecek. Katılımcıları ise 19 Aralık’ta duyuracağız! 

PS: Sadece maratonun iki gününe kesin katılım kesinlikle zorunludur. Kesinlikle dedik. 🙂

Daha detaylı bilgiye ihtiyacın varsa: ufuk[at]onaranlarkulubu.com veya ok[at]onaranlarkulubu.com