Skip to main content

Onaranlar Kulübü olarak kent mobilyalarına ilgimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Ne yapalım; konu sokaklar, işlevsellik ve ortak kullanım olunca karşı koymak elde değil. Gittiğimiz, gördüğümüz her yeni yerde gözlerimiz oraya ait kent mobilyalarını arıyor. Karşılaştığımız birbirinden özgün kent mobilyalarını mutlaka kenara köşeye not ediyor, ileride ilham almak üzere mutlaka saklıyoruz. Üç boyutlu baskı ise hayatımızın en vazgeçilmezleri arasında. Yeni nesil üretim teknolojilerinin başında gelen 3D baskı teknolojisi ile elde edilen üretimler, üretimin demoktratikleştirilmesi için atılan en önemli adım. İşte tam bu sebeple, yaptığımız her müdahalede 3D baskı öğelerine mutlaka yer veriyoruz. Durum böyle olunca bu iki konseptin bir araya gelmesi bizleri çok heyecanlandırıyor. Dünyanın dört bir yanında karşılaştığımız örnekleri ise sizin için bir araya getirdik. Nice güzellerini yakın çevremizde görmek dileğiyle!

MX3D Bridge, Amsterdam Joris Laarman Lab tarafından tasarlanan MX3D Bridge, dünyanın ilk 3D baskı ile paslanmaz çelik malzemeden üretilen köprüsü ünvanını taşıyor.

Print Your City – Waterfront, Selanik Zero Waste Future programı dahilinde The New Raw tasarım ofisi tarafından tasarlanan 3D oturma birimlerinin ham maddesi kentlilerin plastik atıklarından oluşuyor!

Sandwaves, Diriye İçinde bulunduğu coğrafyanın sunduğu kaynaklar ile 3D baskı teknolojisinin muhteşem birleşimi oturma birimleri, Precht ve Mamou-Mani Architects işbirliğiyle hayata geçirildi.