Kendine Has’ın sunduğu ve Hood Base ekibinin kürasyonunu üstlendiği Semtine Has etkinliğinin ikinci gününde kullanılmayan kasaları sokaktaki dostlarımız için ileri dönüştürdük.

5-12 Mart tarihleri arasında Kadıköy’ün farklı bölgelerinde çeşitli sanat ve kültür etkinliklerinin Hood Base küratörlüğünde düzenlendiği Semtine Has kapsamında Kadıköy sokaklarına ileri dönüştürdüğümüz kasaları yerleştirdik. Atölye öncesinde eski kasalardan sokak hayvanları için çeşitli modellerde yuvalar tasarlandı. Tasarlanan yuvalar 12 katılımcı eşliğinde ileri dönüşüm atölyesinde hayata geçirildi.

Onaranlar Kulübü’nün katılımcı, kapsayıcı ve sürdürülebilir ilkeleri doğrultusunda 12 katılımcı ve 4 atölye yürütücüsü ile gerçekleştirdiğimiz ileri dönüşüm atölyesinde farklı üretim ve uygulama teknikleri işlendi. Atölye sonucunda ortaya çıkan üç farklı yuvayı katılımcılarla birlikte Kadıköy’ün çeşitli noktalarına yerleştirdik. Böylece, artık kullanılmayan plastik kasaları değerlendirerek sokaktaki dostlarımıza yeni yuvalar kazandırmış olduk.

Tarih: Mart 2022

Yer: Kadıköy – Doktor İhsan Ünlüer Sokak, Moda Havuz ve İleri Sokak

Kategori: İleri Dönüşüm Atölyesi

Konsept Tasarım: Cansu Gaytancıoğlu

Destekleyen Marka: Kendine Has

Proje Ekibi: Cansu Gaytancıoğlu, Aytekin Gezici, Mervenaz Çiçekdiken, Doğukan Güngör, Ufuk Emin Akengin, Nilüfer Aksu