Skip to main content

Soğuklar yavaş yavaş bastırırken çoğumuz mevsim kıyafetlerini gün yüzüne çıkarmaya başladı. Bu kıyafetlerin başını çeken kazakların modası geçmiş, sökülmüş veya tercih dışı kalmış olabilir. Neyse ki kazaklar sadece giyimde değil yaratıcı sade dokunuşlarla pek çok alanda yeniden kullanılabilir. Şık bir ileri dönüşüm rehberine ne dersin?

Dolama Atkı

Bir veya birden fazla kazakla istediğin sonsuzlukta bir dolama atkı yapabilirsin.

Kazaklardan yapılmış dolama atkı

Bere

Atkıyı yaptık madem, bereyle tamamına erdirelim. Dolama atkıyı yaparken gövde kısmını kullanmıştık. Tam da düşündüğün gibi kazağın kollarıyla bere yapabiliriz. Üstelik iki tane yapıp birini hediye edebilirsin!

Kazak kollarından yapılmış bere

Eldiven

Sevdiğin bir kazak yanlış bir işlem sonucu küçüldü mü? Sorun değil, güzel eldivenlere dönüştürebilirsin. Üstelik bu ileri dönüşümlü kazak eldivenleri dikiş makinesi kullanmadan yapmak çok kolay.

Kolluk

Eldivenler pek tercihin değilse kol ısıtıcıları da yapabilirsin.

Kazak kollarından yapılmış kolluklar

Çorap & Tozluk

Malum kazaklar sıcak tutmak için tasarlandılar. Büyüklerimiz de hep der, soğuk ayaktan alınır. Bu noktada bakış açımızı değiştirerek kazak kollarına bakıyoruz. Yine dikiş makinesine gerek olmadan iğne ve iplik ile ayaklarımızı takip edebiliriz.

Kazak kollarından yapılmış çorap

Minder Kılıfı

Pek giyimden söz eder olduk. Elbette kazaklardan dekorasyon ürünleri de yapabiliriz. Kazaklardan yapacağın yastık ya da minder kılıfları ortama sıcak bir dokunuş katabilir.

Kazaklardan yapılmış kılıflar

Battaniye

Yalnız tek başına minderle kış akşamlarında üşürüz, yanında battaniye şart! Hele bir de çok fazla kazak söz konusuysa ve ince el işlerine yatkınlığın pek yoksa tam sana göre bir battaniye yapımı. Laf aramızda en az on kazak ideal diyebiliriz.

Kazaklardan yapılmış battaniye

Puf & Tabure

Minder, battaniye.. şimdi de ayaklarımızı şöyle bir uzatacağımız puf. Adeta bir film köşesi yarattık diyebiliriz.

Kazak ile yenilenmiş bir tabure

Bu önerilerden sonra yaratıcı bir kışa hazır mıyız? Dilediğin uygulamanın detaylarına buradan ulaşabilirsin.