WWF Market ile bir araya gelerek üretim hatasına sahip ürünlerin ziyaretçiler tarafından onarılabileceği ve geliştirilebileceği bir deneyim mağazası kurguladık. Fix & Play Store atölye programları dahilinde gerçekleştirdiğimiz Fix & Play atölyesi ile katılımcılara onarım ve kişiselleştirme pratiklerini deneyimleyebilecekleri bir program hazırladık.

 

“Defolu” olarak adlandırılan tekstil ürünlerinin “eşsiz” olduğuna inanıyoruz. WWF Market ile kurguladığımız Fix & Play Atölyesi ile katılımcılara maker kültürünü yakından tanıma ve hasarlı WWF ürünlerini onarma imkanı sunduk. Kanyon Alışveriş Merkezi’nin -2 katındaki alanda atölye yürütücülerinin yönlendirmesi ile katılımcıların dikiş makineleri, onarım kitleri, el aletleri gibi araç gereçleri kullanarak hasarlı ürünleri onarmalarını hedefledik. Alanda kurulan 4 farklı istasyon ile katılımcılara elle onarım, dikiş makinesi ile dikim, nakış makinesi ile işleme ve heat press baskı yöntemleri gösterildi.

Fix & Play Store aynı zamanda hızlı tüketime karşı farkındalık uyandırma, katılımcı deneyimini artırma ve maker kültürünü tanıtma odağında çeşitli atölye ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Onaranlar Kulübü olarak yürütücülüğünü üstlendiğimiz atölye ve etkinlikler kapsamında üretim, onarım ve geliştirme yöntemlerini ziyaretçilerle paylaşıyor ve süreçleri uygulamalı olarak gösteriyor olacağız.

Tarih: 6 Kasım 2021
Yer: Kanyon Alışveriş Merkezi, İstanbul
Atölye Destekçileri: Ceylan Şenkal, Selahattin Şenkal
Proje Ekibi: Ufuk Emin Akengin, Mervenaz Çiçekdiken, Cansu Gaytancıoğlu, İlgi Olçay, Nilüfer Aksu Aytekin Gezici, Doğukan Güngör