Yenilenen Bebek Parkı’ndaki elektrik kutusu ve oturma birimlerine renkli müdahalelerde bulunduk.

Sabancı Vakfı’nın 12. sezon Fark Yaratanları’ndan biri olarak  Türkan Sabancı Bebek Parkı’nda bulunan oturma birimlerine dört farklı yüzü temsil eden grafik tasarım uygulaması ile birlikte parkın içerisinde yer alan bir elektrik kutusuna da 3D müdahalede bulunduk. Sabancı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yenilenen Türkan Sabancı Bebek Parkı’nın açılışına katılan Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yaptığımız uygulamalardan bahsettik.

Sabancı Vakfı’nın 2009 yılında hayata geçirdiği Fark Yaratanlar platformu, kuruluşundan bu yana toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler getiren toplulukları destekliyor. Onaranlar Kulübü olarak bizler de 2021 yılının Fark Yaratanları arasında yerimizi aldık. Bu kapsamda, yenilenen Türkan Sabancı Bebek Parkı’na müdahalelerde bulunduk. Konsept tasarımını gönüllü onaranlarımızdan Cansu Gaytancıoğlu’nun oluşturuduğu kamusal alan müdahalesinde oturma birimleri çeşitli karakterler  ile renklendirildi ve parkta yer alan elektrik kutusu 3D baskı ve boyama tekniği ile hack’lendi.

Tarih: 27 Eylül 2021
Yer: Türkan Sabancı Bebek Parkı
Kategori: Kamusal Alan Müdahalesi
Destekleyen Paydaş: Sabancı Vakfı
Konsept Tasarım: Cansu Gaytancıoğlu
Proje Ekibi: Ufuk Emin Akengin, Mervenaz Çiçekdiken, Cansu Gaytancıoğlu, İlgi Olçay, Nilüfer Aksu Aytekin Gezici, Doğukan Güngör