Onaranlar Kulübü olarak Aksa Akrilik İyilik Takımı gönüllüleriyle, Yalova’daki bir meslek lisesi için harekete geçtik ve öğrencilerin okullarında daha keyifli vakit geçirmeleri için onarım ve tasarım müdahalelerinde bulunduk. 

Onaranlar Kulübü olarak Aksa Akrilik’in şirket içindeki İyilik Takımı’ndan 50 gönüllünün, okul öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katılımıyla beraber Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni onardık. Proje dahilinde okulun iç ve dış cephesini belirlenen tasarımlarla renklendirdik, okulun kütüphane ve dış mekan sosyalleşme alanı ihtiyacını, katılımcılarla birlikte tasarlayıp ürettiğimiz mobilya birimleriyle giderdik.

Birlikte çalışma, kolektif üretim, grup dinamiğini güçlendirme ve hayal gücünü kullanma hedeflerini odağına alan üretim atölyesinde bir gün içinde tanışma, keşif, tasarım ve üretim uygulamaları gerçekleşti. Spor salonunun tek renk olan dış duvarlarına @ilgiolcy ile çeşitli grafik tasarımlar uygulandı, her gün okula giriş yapılan duvara da @ugur.acil ile birlikte illüstrasyon çalışması yapıldı. Envanterde kullanılmayı bekleyen ahşap ve paletlerle ise topluluk alanı, bahçe kütüphanesi ve masa tenisi tasarlayıp üretildi. Proje süresince katılımcılar, proje ekibinin verdiği eğitimler eşliğinde çeşitli üretim ve onarım yöntemleri kullandılar ve öğrenme çıktılarını uygulamaya geçirdiler.

Tarih: Kasım 2022
İş birliği: Aksa Akrilik
Proje Yeri: Yalova
Proje Yöneticisi: Aytekin Gezici
Proje Asistanları: Mervan Önen
Sosyal Medya İletişim: Mervenaz Çiçekdiken
Mobilya Tasarımları: Cansu Gaytancıoğlu, Mervan Önen
Duvar İllüstrasyon: Uğur Acil
Duvar Grafik Tasarım: İlgi Olcay
Fotoğraf ve Video: Flashbang Productions